Akıllı Bina Ne Demek

 Son yıllarda sürekli çevremizde duyduğumuz Akıllı Ev, Akıllı Bina söylemleri ile bir kavram karmaşası yaşanmakta. Gelişen teknoloji, kullanıcılardan gelen talepler ve enerjiyi verimli kullanmak adına tekdüze yapılan Akıllı Sistem karmaşası Akıllı Ev ve Akıllı Bina olarak birbirlerinden ayrılmak durumunda kalmıştır.

   Akıllı Ev, Konut ihtiyacına yönelik çözümler sunarken; Akıllı Bina ise ofis, otel, fabrika, alışveriş merkezleri ve resmi kurumlara yönelik çözümleri sunmaktadır.

   Akıllı Binada konutlardan farklı olarak, Teknik merkezden Aydınlatmaların, Isıtma-Soğutma Sistemi, Yangın Sistemi, Kamera Güvenlik sistemi, Asansör/yürüyen merdiven vb. bina yönetim sistemlerinin sürekli izlenmesi ve acil bir durumda birbirleriyle entegre olarak belirli bir acil durum senaryosunu gerçekleştirmesi olarak kurgulanmaktadır.

   Bu yapılarda minimum işletme gideri ve maksimum enerji tasarrufu gözönüne alınarak sistem kurgusu; proje başlangıç aşamasında, konusunda uzman ve referansları sağlam olan tecrübeli firmalar tarafından yapılmalıdır.

   Akıllı Binalarda 19 Yıl ve 1000'den fazla proje tecrübesi ile en doğru çözümleri sunmak için Ayos Bina Teknolojilerinin deneyimli ekibi her zaman hazırdır.

   Gerçekleştirdiğimiz projelerimizin bazılarına Referanslarımız bölümünden ulaşabilirsiniz.